Wyniki konkursu H5!

5. wyjątkowa edycja akcji „High 5! Przybij piatkę z blogującymi anglistkami” już za nami! Mamy nadzieję, że podobały Wam się nasze wpisy i że dobrze bawiliście się, biorąc udział w konkursie.

Bardzo dziękujemy za tak liczne zgłoszenia! Udało Wam się odnaleźć wszystkie słowa i rozszyfrować hasło:

Angliści, germaniści, iberyści, romaniści… wszyscy nauczyciele języków obcych lubia blogi edukacyjne blogujących anglistek

Mamy nadzieję, że to sama prawda! Przy okazji dowiedziałyśmy się, że czytają nas nauczyciele naprawdę wszystkich języków 😉 także orientalnych! Bardzo nas to cieszy :).

Łącznie spłynęło do nas aż 107 wypełnionych ankiet. Dlatego decyzje dotyczące zwycięzców nie były takie proste… Jednak wspólnymi siłami wybrałyśmy 5-kę szczęśliwców!

Oto oni:

Wybrany zestaw mat KIDDO trafia do Agnieszki Flaszyńskiej. Spodobało nam się to uzasadnienie! Gratulujemy wytrwałości i mamy nadzieję, że maty KIDDO trafią do serc Pani uczniów… i pozwola zachować im zęby ;).

Dawno, dawno temu zaczęłam uczyć języka angielskiego. Wielu uważało wtedy, że dzieci uczą wyłącznie ci, którzy za słabo znają język, by uczyć dorosłych. W tamtych czasach wykorzystywałam wyłącznie własne pomysły – nie było blogów, szkoleń, internetu. W szkole przypięto mi uroczą łatkę „bo pani to się z dziećmi tylko bawi, zamiast porządnie uczyć”. Z pomocą wygranej nagrody chciałabym udowodnić, że wśród starszego pokolenia nauczycielek nie wszyscy stosują metodę „podręcznik strona…”. Maty pomysłu Beaty Budzyńskiej są świetne, miałam okazję oglądać je na szkoleniu. Wzbudzają moje ogromne pożądanie,  także z uwagi na fakt, że można skupić się na samym aspekcie językowym, nie na tym, by któryś z rozochoconych uczniów nie uszkodził sobie jedynek wchodząc poślizgiem na kolejną zalaminowaną kartkę.”Prenumerata PREMIUM magazynu „GetCreative!” trafia do Marty Grdeń. „Get Creative” skierowane jest także do początkujących nauczycieli i jesteśmy pewne, że znajdzie tam Pani wiele inspiracji! Życzymy powodzenia :).

Niektórzy powiedzieliby że jestem ‚starym’ nauczycielem (z
20 letnim stażem), jednakże w tym roku zaczęłam pracę jako nauczyciel klas
młodszych (dotychczas uczyłam w gimnazjum). Przede mną wyzwanie, ogromne (już się o tym przekonałam) i potrzebne mi są nie tylko pomysły gier, ale też materiały do poczytania,
kreatywne pomoce metodyczne itp. Myślę, że w tym magazynie mogłabym znaleźć
pomoc.


Wybrana plansza plenerowa firmy Regipio trafia do Mateusza Olechno, któremu bardzo dziękujemy za taki kretywny wierszyk:

Blogujące anglistki nieustannie zaskakują
Oryginalne nauczanie w całej Polsce promują.
Materiałów i pomysłów cały bank mają
Chętnie je wszystkim językowcom dają.
Tym razem organizują konkurs ciekawy
Może i dla mnie los będzie łaskawy?
Z przyjemnością odbiorę planszę plenerową
By zorganizować lekcję wyborową!
Uczniowie po planszy Regipio pohasają
nowe umiejętności na pewno zyskają.
Bo zabawa i nauka to idealne połączenie,
tak się uczyć, to każdego dziecka marzenie!

Zestaw książek od MM Publications trafia do Beaty Spasówki. Cieszymy się, że ta nagroda może się przydać nie tylko w pracy! 😉

Jestem początkującą nauczycielką języka angielskiego i pracuje w szkole językowej. Ostatnio zaczęłam prowadzić kursy przygotowujące do egzaminu FCE i w natłoku przygotowywania materiałów mój chłopak ciągle mi przez ramię zaglądał, co chwię dopytując o nowe słówka lub chwaląc się, że niektóre z nich zna. Zaproponowałam mu naukę pod takowy test (oczywiście z moją pomocą) i stwierdził, że jeśli już miałby się podjąć jakiegoś egzaminu, to może na innym poziomie… Tak więc, mając dostęp zarówno do testów FCE, jak i IELTS, nie tylko pomogłabym moim uczniom, ale także swoim najbliższym :).
A voucher na książki i gry wyd. Usborne trafia do Małgorzaty Stockiej, która ze swoim uzasadnieniem idealnie wpasowała się w naszą pątkową akcję! Gratulujemy!
5 powodów, dla których nagroda powinna trafić właśnie w moje ręce! 🙂

Fact nr 1! Blogujące dziewczyny swoimi akcjami ratujecie mi życie! Śledzę Wasze poczynania od pierwszej edycji i cały czas korzystam z Waszych pomysłów. Jako nauczyciel stawiający pierwsze kroki w zawodzie (uczę angielskiego dopiero od 3 lat) szukałam inspiracji do ciekawych zajęć, które zainteresują dzieci i sprawią, że pokochają one język angielski. Często szkolenia, w których brałam udział były nudne czysto teoretyczne i szybko nauczyłam się, że prawdziwe źródło inspiracji to nie odbębnione spotkanie dla zdobycia zaświadczenia o udziale w zajęciach, ale to praktyczne pomysły osób pracujących z pasją – takich jak Wy!

Fact nr 2! Uczniowie kochają Wasze materiały i pomysły a dzięki temu kochają i mnie 😉 – bo czerpię z nich pełnymi garściami podczas swoich zajęć! Pracuję głównie z małymi dziećmi i to dopiero jest wyzwanie – zainteresować je na dłuższą chwilę. Udaje mi się to w głównej mierze dzięki Waszym pomysłom i temu, że tak chętnie dzielicie się swoim doświadczeniem. Dziękuję Wam za to!

Fact nr 3! Dzięki Waszej akcji tegoroczne lekcje świąteczne będą wyjątkowo udane! Dla każdej grupy wiekowej mogę przeprowadzić zajęcia w oparciu o tak różnorodne materiały, że aż mnie boli głowa! Wszystkie pomoce są wyjątkowe i, co dla mnie najważniejsze, praktyczne.

Fact nr 4! Udało mi się „zarazić” Waszymi pomysłami dużo starszą koleżankę z pracy, która boi się komputera i Internetu „bo co tam można znaleźć?” zawsze mówiła. Pokazałam jej kilka Waszych wpisów z poprzednich edycji i okazało się, że jednak można coś tam znaleźć tym Internecie – i to nie byle co! Teraz jej uczniowie zbierają szczęki z podłogi, gdy widzą nauczycielkę korzystającą z ciekawych pomocy, gier i zabaw – a do tej pory cały czas pracowali tylko i wyłącznie w oparciu o podręcznik i kserówki!

Fact nr 5! Pracuję z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym i przyznam, że o niczym nie marzę tak bardzo, jak o zachwalanych na Waszych blogach grach SNAP czy pięknych, kolorowych książeczkach. Moi mali uczniowie wprost uwielbiają zajęcia oparte na historiach z bardzo głodną gąsienicą czy małą odważna myszką i tajemniczym Gruffalo. W skupieniu słuchają i bardzo przeżywają każde takie zajęcia. Dzięki książeczkom Usborne mogłabym tutaj więcej zdziałać! Poza tym przyznam, że sama jestem wprost zakochana w tych przepięknych ilustracjach i materiałach a prowadzenie zajęć w oparciu o takie materiały sprawiłoby mi dodatkową i ogromną frajdę!

High 5! 
GosiaWSZYSTKIM ZWYCIĘZCOM SERDECZNIE GRATULUJEMY i BARDZO PROSIMY O PRZESŁANIE SWOICH DANYCH na maila: marysia@fullofideas.pl.

  • Małgorzata Stocka

    WOOOOOW!!!! Bardzo dziękuję, wspaniały prezent od św. Mikołaja 🙂 Moi uczniowie będą zachwyceni, już nie mogę się doczekać ich reakcji na nowości. THANK YOU!