Od listopada 2015 roku prowadzę warsztaty i szkolenia dla nauczycieli języków obcych, pracujących z dziećmi. Łącznie udział wzięło w nich już kilkuset nauczycieli z całej Polski

 

Oto opinie niektórych z nich:

Czy mogę polecić szkolenie z Marysią z Head Full of Ideas? Nie tylko polecić, ale zalecić jako MUST HAVE każdego lektora pracującego z dziećmi. Miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu zamkniętym, zorganizowanym tylko dla lektorów mojej szkoły. Uczestniczyło w nim 10 osób i każda z nich była zachwycona. Bierzemy udział w wielu szkoleniach i rzadko zdarza się, aby wszystkim podobało się wszystko. Ale tym razem tak było! Wszystko było na 100%. Intensywne, zabawne, inspirujące, kreatywne 2,5h. POLECAM wszystkim!

Olga Prożalska – właścicielka Akademii KidsCompany


 

Uczestniczyłam w szkoleniu w Lublinie. Przejechałam 200 km, ale warto było! Organizacyjnie na 6+. A samo szkolenie, hmm… nie wiem kiedy sie zaczęło, a juz sie skończyło :). Super materiały, pomysły, sposób przekazania, nowe gry, piosenki – w samo sedno ?!

Anna (uczestniczka szkolenia „Gry i zabawy językowe” w 2016 r.)


Głowa pełna od ilości pomysłów. Super szkolenie, polecam wszystkim filologom!!! Precz z nudą na zajęciach.

Ania (uczestniczka szkolenia „Gry i zabawy językowe” 21.10.2017)


Było to najwartościowsze szkolenie, w jakim brałam udział.

Anita (uczestniczka szkolenia „Gry i zabawy językowe” 22.10.2017)

 

Szkolenie Songs & Stories w Warszawie

Co jest celem moich szkoleń?

Od prawie 10 lat uczę dzieci angielskiego w grupach przedszkolnych. Mimo, że początki nie były łatwe, dziś dokładnie wiem jak chcę, by wyglądały moje zajęcia. Dobrze, a nawet bardzo dobrze znam się na tym, co robię i jak pracuję. Jednak, jak wiadomo, sytuacje w których dzieci uczą się angielskiego są różne – mogą uczyć się w przedszkolu, w większych lub mniejszych grupach, w trybie bardziej lub mniej instensywnym (w zależności od liczby godzin w tygodniu), mogą uczyć się poza przedszkolem, na zajęciach popołudniowych, też w zróżnicowanych warunkach. Dlatego moim celem nie jest powiedzenie Ci jak masz pracować. Podczas szkoleń opowiadam o tym, jak wygląda moja praca, co sprawdza się na moich zajęciach oraz podpowiadam jak można zorganizować swoją pracę. Mam nadzieję, że to wszystko zainspiruje Cię do wprowadzania podobnych rozwiązań, ale skrojonych na miarę możliwości Twoich uczniów i Twoich własnych potrzeb.

 

Co daje mi i co, mam nadzieję, da Tobie udział w moim szkoleniu?

Dla mnie szkolenia to przede wszystkim możlwość spotkania z innymi osobami – nauczycielami/lektorami, zajmującymi się na co dzień tym samym, co ja, z którymi mogę nie tylko podzielić, ale także wymienić się pomysłami. To bardzo cenne doświadczenie, które daje mi ogromną motywację i inspirację do dalszych działań. Mam nadzieję, że będziesz mieć dokładnie takie samo odczucie :).

 

Proponowane szkolenia:

 

Jak pracować z dziećmi (i przy okazji samemu dobrze się bawić)”

Ok. 4-godzinne szkolenie dla początkujących nauczycieli języków obcych praujących z dziećmi, podczas którego bliżej przyglądamy się metodom, techinikom pracy z najmłodszymi oraz poszczególnym fazom zajęć. Podczas szkolenia uczestnicy otrzymują przykładowy scenariusz zajęć, który omawiamy krok po kroku.

 

Gry i zabawy językowe dla dzieci” 

Ok. 4-godzinne szkolenie poświęcone konkretnym pomysłom na gry i zabawy, które wykorzystuję podczas własnych zajęć (w ramach przywitania czy rozgrzewki, wprowadzania oraz ćwiczenia słownictwa, na rozruszanie, w celu wyciszenia lub zachęcenia uczniów do mówienia). Prezentowane gry i zabawy są mojego autorstwa lub są modyfikacjami znanych i lubianych gier takich, jak memory czy BINGO. Propozycje dopasowane są do danego momentu w roku (na wiosnę prezentuję zabawy o tematyce wiosennej, przed Świętami Bożego Narodzenia – pomysły na gry i zabawy świąteczne itd.) Szkolenie ma na celu przede wszystkim zainspirowanie nauczycieli do wymyślania lub przerabiania gier/zabaw na własne potrzeby :).

 

Oto opinie niektórych uczestniczek szkolenia (2017/2018)


Rewelacyjna atmosfera na szkoleniu, wiele ciekawych i niebanalnych pomysłów, które będę wielokrotnie wykorzystywać w swojej pracy. Prowadząca przesympatyczna i jednocześnie bardzo profesjonalna.

Paulina

Świetne szkolenie, wiele bardzo prostych pomysłów na urozmaicenie zajęć z dziećmi. Blog to kopalnia, ale zobaczyć Marysię na żywo w akcji to sama przyjemność. Chodząca inspiracja! Nakrętki, talerzyki i kubeczki najlepszymi pomocami dydaktycznymi nauczyciela

Ewa

W niedzielę byłam na szkoleniu, które prowadziła Marysia. Jestem zachwycona!!! Marysia to profesjonalistka w każdym calu. Szkolenie było przygotowane fantastycznie. Brawo!

Marta

 

„Songs & Stories” 

Ok. 5-godzinne szkolenie zarówno dla początkujących, jak i uczących już od jakiegoś czasu nauczycieli języka angielskiego, podczas którego przedstawiam konkretne propozycje piosenek oraz historyjek do wykorzystania na zajęciach w różnych grupach wiekowych, od 2- po 5-6-laki, wraz z zabawami, dodatkowymi materiałami i pomysłami na lekcje. Jedyne takie szkolenie, które ma swoją wyjątkową formę, a w każdym z miast, w których jest organizowane, pojawia się zaproszony przeze mnie gość specjalny.

 

Oto opinie niektórych uczestniczek szkolenia (2017/2018)


 Byłam na szkoleniu w Gdańsku. Dla mnie szkolenie świetne, wyciągnęłam wiele inspiracji do dalszego działania, jak i wiele kreatywnych pomysłów. A sformułowanie szkolenia w postaci gry to pomysł nad pomysłami.

Joanna

Szkolenie z Marysià to prawdziwa bomba inspiracji i pomysłów. Ciekawa forma, mnóstwo dobrych rad i wspaniala atmosfera. W Toruniu w sobotę było 25 stopni a człowiekowi nawet nie chciało się patrzeć za okno – było tyle do zrobienia, tyle do podpatrzenia, że po prostu nie było na to czasu 🙂

Anna

Polecam! Studnia inspiracji, materiałów i bodźców do działania! Szkolenie poziom master.

Marta

27 komentarzy

  • Na razie nie planuję szkoleń online… Przyznam, że to, co dla mnie bardzo cenne podczas spotkań z nauczycielami to właśnie kontakt "na żywo", wymiana doświadczeń i nawiązywanie fajnych relacji. Na razie zatem skupiam się na normalnych szkoleniach, ale tym online NIE mówię stanowczo "NIE". Pożyjemy, zobaczymy 🙂

   Pozdrawiam!

 1. Kasiu na liście rezerwowej znajduje się 10 osób. Nie byloby z mojej strony fair w stosunku do nich, gdybym przyjęła Ciebie, a pozostałych nie. Niestety sala, w której odbywać się będzie szkolenie nie jest na tyle duża, bym mogła przyjąć jeszcze więcej osób, ale poczekaj proszę do 16.08. Wtedy okaże się czy i ile miejsc się zwolni.

  Pozdrawiam serdecznie!

 2. Spokojnie, jeszcze nigdzie. Zapisy ruszą w tych miesiącach, które zostały podane w harmonogramie. Szczegółowe informacje pojawią się w wydarzeniach na Facebooku pod koniec sierpnia 🙂 pozdrawiam serdecznie

  • Sylwia, zapisy ruszyły dzisiaj, miejsca zostały "zajęte" w ekspresowym tempie. Utworzyłam listę rezerwową także dla Krakowa, niestety na tej liście miejsca też się skończyły. Przykro mi, ale zainteresowanie szkoleniem w Krakowie jest ogromne. Tzn w sumie z tego powodu nie jest mi przykro 😉 Dołącz proszę do wydarzenia na FB, tam będę informować, jeżeli coś by sie zwolniło

Comments are closed.