Od listopada 2015 roku prowadzę warsztatowe szkolenia dla nauczycieli języków obcych, pracujących z dziećmi. Łącznie udział wzięło w nich już ponad 500 osób.

Oto opinie niektóych z nich:

Czy mogę polecić szkolenie z Marysią z Head Full of Ideas? Nie tylko polecić, ale zalecić jako MUST HAVE każdego lektora pracującego z dziećmi. Miałam okazję uczestniczyć w szkoleniu zamkniętym, zorganizowanym tylko dla lektorów mojej szkoły. Uczestniczyło w nim 10 osób i każda z nich była zachwycona. Bierzemy udział w wielu szkoleniach i rzadko zdarza się, aby wszystkim podobało się wszystko. Ale tym razem tak było! Wszystko było na 100%. Intensywne, zabawne, inspirujące, kreatywne 2,5h. POLECAM wszystkim!

Olga Prożalska – właścicielka Akademii KidsCompany


Uczestniczyłam w szkoleniu w Lublinie. Przejechałam 200 km, ale warto było! Organizacyjnie na 6+. A samo szkolenie, hmm… nie wiem kiedy sie zaczęło, a juz sie skończyło :). Super materiały, pomysły, sposób przekazania, nowe gry, piosenki – w samo sedno ?!

Anna (uczestniczka szkolenia „Gry i zabawy językowe” w 2016 r.)


Głowa pełna od ilości pomysłów. Super szkolenie, polecam wszystkim filologom!!! Precz z nudą na
zajęciach.

Ania (uczestniczka szkolenia „Gry i zabawy językowe” 21.10.2017)


Było to najwartościowsze szkolenie, w jakim brałam udział.

Anita (uczestniczka szkolenia „Gry i zabawy językowe” 22.10.2017)

 

Szkolenie w ramach warsztatów Exciting Teaching w Warszawie

Co jest celem moich szkoleń?

Od prawie 10 lat uczę dzieci angielskiego w grupach przedszkolnych. Mimo, że początki nie były łatwe, dziś dokładnie wiem jak chcę, by wyglądały moje zajęcia. Dobrze, a nawet bardzo dobrze znam się na tym, co robię i jak pracuję. Jednak, jak wiadomo, sytuacje w których dzieci uczą się angielskiego są różne – mogą uczyć się w przedszkolu, w większych lub mniejszych grupach, w trybie bardziej lub mniej instensywnym (w zależności od liczby godzin w tygodniu), mogą uczyć się poza przedszkolem, na zajęciach popołudniowych, też w zróżnicowanych warunkach. Dlatego moim celem nie jest powiedzenie Ci jak masz pracować. Podczas szkoleń opowiadam o tym, jak wygląda moja praca, co sprawdza się na moich zajęciach oraz podpowiadam jak można zorganizować swoją pracę. Mam nadzieję, że to wszystko zainspiruje Cię do wprowadzania podobnych rozwiązań, ale skrojonych na miarę możliwości Twoich uczniów i Twoich własnych potrzeb.

 

Co daje mi i co, mam nadzieję, da Tobie udział w moim szkoleniu?

Dla mnie szkolenia to przede wszystkim możlwość spotkania z innymi osobami – nauczycielami/lektorami, zajmującymi się na co dzień tym samym, co ja, z którymi mogę nie tylko podzielić, ale także wymienić się pomysłami. To bardzo cenne doświadczenie, które daje mi ogromną motywację i inspirację do dalszych działań. Mam nadzieję, że będziesz mieć dokładnie takie samo odczucie :).

 

Proponowane szkolenia:

♦ „Gry i zabawy językowe dla dzieci” – ok. 4,5-godzinne* szkolenie poświęcone konkretnym pomysłom na gry i zabawy, które wykorzystuję podczas własnych zajęć (w ramach przywitania czy rozgrzewki, wprowadzania oraz ćwiczenia słownictwa, na rozruszanie, w celu wyciszenia lub zachęcenia uczniów do mówienia).

Prezentowane gry i zabawy są mojego autorstwa lub są modyfikacjami znanych i lubianych gier takich, jak memory czy BINGO. Propozycje dopasowane są do danego momentu w roku (na wiosnę prezentuję zabawy o tematyce wiosennej, przed Świętami Bożego Narodzenia – pomysły na gry i zabawy świąteczne itd.) Szkolenie ma na celu przede wszystkim zainspirowanie nauczycieli do wymyślania lub przerabiania gier/zabaw na własne potrzeby :).

 „Jak pracować z dziećmi (i przy okazji samemu dobrze się bawić) – szkolenie dla początkujących nauczycieli” – ok. 4-godzinne* szkolenie dla początkujących nauczycieli języków obcych praujących z dziećmi, podczas którego bliżej przyglądamy się metodom, techinikom pracy z najmłodszymi oraz poszczególnym fazom zajęć.

Podczas szkolenia uczestnicy otrzymują przykładowy scenariusz zajęć, który omawiamy krok po kroku.

„Songs & stories” – ok. 5,5-godzinne* szkolenie zarówno dla początkujących, jak i uczących już od jakiegoś czasu nauczycieli języka angielskiego, podczas którego przedstawiam konkretne propozycje piosenek oraz historyjek do wykorzystania na zajęciach w różnych grupach wiekowych, od 2- po 5-6-laki, wraz z zabawami, dodatkowymi materiałami i pomysłami na lekcje.

♦ Warsztaty prowadzone w ramach Exciting Teaching – więcej na ten temat przeczytasz TU.

* W czas szkolenia wliczone są przerwy

 

 

Jeżeli masz dodatkowe pytanie, napisz:

przedszkolenia@gmail.com

Komentarze

  • Na razie nie planuję szkoleń online… Przyznam, że to, co dla mnie bardzo cenne podczas spotkań z nauczycielami to właśnie kontakt "na żywo", wymiana doświadczeń i nawiązywanie fajnych relacji. Na razie zatem skupiam się na normalnych szkoleniach, ale tym online NIE mówię stanowczo "NIE". Pożyjemy, zobaczymy 🙂

   Pozdrawiam!

 1. Witam Marysiu. Od pewnego czasu jestem fanką Twojego blogu. Chciałabym pojechać na szkolenie do Wrocławia? Ile kosztuje i czy mogę się zapisać indywidualnie?

 2. I spóźniłam się, nie było mnie tu kiedy ruszyły zapisy :(((( to jakaś masakra, wysłałam maila z prośbą żeby mnie gdzieś "wcisnąć" na to szkolenie we Wrocławiu, mogę siedzieć na podłodze….

  • Kasiu na liście rezerwowej znajduje się 10 osób. Nie byloby z mojej strony fair w stosunku do nich, gdybym przyjęła Ciebie, a pozostałych nie. Niestety sala, w której odbywać się będzie szkolenie nie jest na tyle duża, bym mogła przyjąć jeszcze więcej osób, ale poczekaj proszę do 16.08. Wtedy okaże się czy i ile miejsc się zwolni.

   Pozdrawiam serdecznie!

  • Jak tylko będzie takowe w planach, będę od razu dawać znać. Ale do tej pory najwięcej moich szkoleń odbyło się w Warszawie, a na liście "oczekujących" mam też kilka innych miast. Niestety szkolenia mogą się odbywać tylko w weekendy, bo w tygodniu pracuję na cały etat :).

 3. Marysiu, pisałam na adres mailowy w sprawie szkoleń ale nie uzyskałam odpowiedzi. Chciałam się dowiedzieć w jaki sposób można się zapisać na szkolenie i gdzie wpłacić pieniążki. Proszę daj znać bo nie wybaczyłabym sobie gdybym przegapiła to szkolenie!

  • Spokojnie, jeszcze nigdzie. Zapisy ruszą w tych miesiącach, które zostały podane w harmonogramie. Szczegółowe informacje pojawią się w wydarzeniach na Facebooku pod koniec sierpnia 🙂 pozdrawiam serdecznie

  • Sylwia, zapisy ruszyły dzisiaj, miejsca zostały "zajęte" w ekspresowym tempie. Utworzyłam listę rezerwową także dla Krakowa, niestety na tej liście miejsca też się skończyły. Przykro mi, ale zainteresowanie szkoleniem w Krakowie jest ogromne. Tzn w sumie z tego powodu nie jest mi przykro 😉 Dołącz proszę do wydarzenia na FB, tam będę informować, jeżeli coś by sie zwolniło

Comments are closed.