fptbty

Cześć! Mam na imię Marysia (wiele osób mówi mi Mery). Robię to, co lubię i uwielbiam to, co robię! Z wykształcenia jestem magistrem filologii romańskiej, jednak już od ponad dekady zajmuję się nauczaniem języka angielskiego w grupach przedszkolnych, a od ponad 6 lat prowadzę bloga Head Full of Ideas, adresowanego do innych nauczycieli.

Bardzo się cieszę, że tutaj trafiłaś/-eś! Jeżeli szukasz inspiracji do prowadzenia zajęć dla dzieci, to miejsce idealne dla Ciebie!

Blog powstał dzięki temu, że bez problemu łączę pracę z przyjemnością i lubię dzielić się swoim doświadczeniem. Jako jedna z pierwszych osób w Polsce postanowiłam przekazywać innym swoją wiedzę i pomysły właśnie za pośrednictwem bloga – na www.fullofideas.pl znajdziesz już setki wpisów, w których zamieściłam wskazówki, porady, inspiracje i gotowe rozwiązania na zajęcia oraz darmowe materiały.

Od ponad roku prowadzę też sklep internetowy, w którym znajdziesz różnego rodzaju elektroniczne materiały mojego autorstwa, stworzone dzięki współpracy z wyjątkowo uzdolnionymi graficzkami oraz z wykorzystaniem moich własnych rysunków. Poza tym, co jakiś czas dostępne w nim są także już gotowe do użytku pomoce dydaktyczne, projektowane przeze mnie i przygotowywane dzięki współpracy z firmą szkolnenaklejki.pl.

Chcesz wiedzieć więcej?

Jeżeli masz ochotę bliżej mnie poznać, bardzo mi miło! C’est moi:

 

Nauczycielka z przypadku (przeczytaj więcej TU) i, jak się ostatecznie okazało, z powołania, wielbicielka anglojęzycznej literatury dla dzieci i sprawdzonych pomocy dydaktycznych :).

Na moim blogu przeczytać możesz o polecanych przeze mnie pomocach dydaktycznych takich, jak książki czy gry. Zawsze polecam tylko to, z czego sama korzystam i co uważam za naprawdę godne polecenia :). Prywatnie jestem mamą kilkuletniej Hani, którą także staram się zarazić pozytywnym podejściem do języka angielskiego w najskuteczniejszy znany mi sposób – przez dobrą zabawę!

Nasza domowa anglojęzyczna biblioteczka dosłownie pęka w szwach (mamy w niej prawie 90 tytułów autorów takich, jak Eric Carle, Rod Campbell, Emilly Gravett, Nick Sharratt, Julia Donaldson oraz wydawnictw Usborne, Batrefoot Books, Walker Books czy Nosy Crow), a na półkach w moim domu znaleźć można wiele gier, puzzli tematycznych, świetnych pomocy zakupionych za grosze w TK Maxx czy różnych secondhandach. Korzystam z nich także na zajęciach i nie wyobrażam sobie bez nich pracy z dziećmi :).

 

Pomysłodawczyni i autorka wielu materiałów dydaktycznych, od ponad 2 lat redaktor merytoryczna czasopisma „Get Creative!” tworzonego we współpracy z wyd. Semantika.

Uwielbiam dzielić się swoimi pomysłami, ale także tworzyć własne materiały dydaktyczne – to właśnie dzięki tej pasji do tworzenia mój blog bardzo się rozwinął i zyskał na popularności. Zresztą ja sama też przeszłam niezłą drogę i na przestrzeni lat rozwinęłam się graficznie, choć do profesjonalisty jeszcze wciąż mi daleko ;). Liczne darmowe materiały udostępnione przeze mnie na stronie, możesz znaleźć TU. Od roku tworzę też płatne materiały – wszystkie znajdują się w moim sklepie :).

Od maja 2017 pełnię funkcję redaktor merytorycznej czasopisma „Get Creative!” – dwumiesięcznika skierowanego do nauczycieli i lektorów języka angielskiego pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Znajdziesz w nim moje artykuły, a czasem także materiały, ale to nie wszystko! Jako redaktor merytoryczna staram się dbać o jak najbardziej atrakcyjną, zarówno dla początkujących, jak i już doświadczonych nauczycieli, zawartość każdego kolejnego numeru, na którą składają się różnego rodzaju treści (pomysły, wskazówki metodyczne, scenariusze) oraz materiały tworzone przez grafików współpracujących z wydawnictwem. Więcej na temat czasopisma dowiesz się z oficjalnej strony magazynu: www.getcreative.edu.pl.

 

Organizatorka licznych szkoleń dla nauczycieli i lektorów, współorganizatorka wyjątkowej konferencji „Get Creative Now” oraz webinarów tematycznych.

Od 2015 roku aktywnie szkolę nauczycieli z całej Polski na organizowanych przez siebie szkoleniach, podczas których dzielę się swoimi zbieranymi przez lata pomysłami na zajęcia oraz wiedzą dotyczącą pracy z dziećmi. O moich szkoleniach można przeczytać w zakładce „Szkolenia”. W nadchodzącym roku pojawi się zupełnie nowa propozycja pt. „A Year Full of Ideas”.

Chcesz dowiedzieć się więcej?

We współpracy z wydawnictwem Semantika, czyli wydawcą wspomnianego magazynu „Get Creative!” w roku 2018/2019 udało mi się zorganizować dwie edycje wyjątkowej konferencji dla nauczycieli i lektorów pracujących z małymi dziećmi. „Get Creative Now!” to wydarzenie, które odbywa się w Poznaniu i w tym mieście (najbliższa – jesienno-zimowa edycja planowana jest na 5 października) zbiera doświadczonych prelegentów z całej Polski, którzy przygotowują praktyczne wystąpienia i warsztaty, mające na celu dostarczyć uczestnikom porządnej dawki inspiracji! Wszystkiego na temat konferencji, ceny, zapisów można dowiedzieć się z oficjalnej strony wydarzenia: www.getcreativenow.pl :).

Poza tym, serdecznie zapraszam na współorganizowane z wyd. Semantika webinary, które prowadzę. Do tej pory odbyły się 3, a już w pod koniec sierpnia serdecznie zapraszam na 2 kolejne! Wszystkiego na temat moich aktualnych planów szkoleniowych można dowiedzieć się po kliknięciu w zdjęcie lub link powyżej!

 

Na koniec serdecznie zapraszam do moich facebookowych grup, w których znajdziesz często niezbędne w pracy nauczyciela wsparcie:

  • do grupy zrzeszającej już ponad 8000 nauczycieli zajmujących się właśnie pracą z dziećmi – Głowa Pełna Pomysłów
  • oraz grupy dla początkujących nauczycieli, rozpoczynających swoja przygodę z nauczaniem przedszkolaków