O mnie


Cześć! Mam na imię Marysia (wiele osób mówi mi Mery). Robię to, co lubię i uwielbiam to, co robię! Z wykształcenia jestem magistrem filologii romańskiej, jednak od ponad 8 lat zajmuję się nauczaniem języka angielskiego w grupach przedszkolnych, a od ponad 4 prowadzę bloga Head Full of Ideas skierowanego do nauczycieli języków obcych pracujących z dziećmi.

Uwielbiam książeczki dla dzieci, wesołe anglojęzyczne piosenki i opracowywanie własnych materiałów, którymi chętnie dzielę się na łamach bloga. Prywatnie jestem szczęśliwą mamą kilkumiesięcznej Hani :).
Od ponad 4 lat związana jestem z warszawskim przedszkolem „Szkrabki”, w którym pracuję jako lektor oraz metodyk języka angielskiego. Na swoim koncie mam stworzenie autorskiego programu dla Przedszkola, scenariuszy do „Teczki materiałów do nauczania języka angielskiego w przedszkolu” wydawnictwa FORUM, a także masy materiałów dostępnych na Head Full of Ideas :).

Bez problemu łączę pracę z przyjemnością i lubię dzielić się swoim doświadczeniem, dlatego od listopada 2015 prowadzę warsztatowe szkolenia dla nauczycieli pracujących z dziećmi, o czym więcej możesz przeczytać w zakładce WSPÓŁPRACA –> SZKOLENIA.

Od maja 2017 pełnię funkcję redaktor merytorycznej czasopisma „Get Creative!” skierowanego do anglistów pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Więcej na temat magazynu TU oraz na stronie www.getcreative.edu.pl. Moje artykuły znajdziecie także w „Inspiracjach Nauczanki„. 

Poza blogiem, zapraszam także do mojej grupy „Głowa Pełna Pomysłów” na Facebooku, gdzie również Ty możesz podzielić się swoimi pomysłami lub zadać pytanie, na które na pewno otrzymasz odpowiedż! Zainteresowana/-y? DOŁĄCZ :).

  • Cieszę się, że tu trafiłam. Przy gorączce pierwszy raz w życiu dostałam zastoju kreatywności i zaczęłam szukać pomysłów na dzisiejsze zajęcia. I trafiłam! Klikam w info o Tobie, a tu okazuje się, że robimy to samo. Teraz kończę licencjat z filologii francuskiej,a od czterech lat pracuję jako lektor j. angielskiego. Będę tu zaglądać, a jak jakiś pomysł wpadnie mi do głowy, odezwę się. Może coś razem urodzimy:)

  • Skarbnica wiedzy i inspiracji:)
    Osobiście sama też uwielbiam wymyślać i tworzyć nowe zabawy i handouty, ale gdy brak mi czasu zawsze mogę liczyć na Twoją pomoc.
    Dziękuję 🙂

  • Zostaję na dłużej! 🙂 Dopiero zaczynam swoją przygodę z nauczaniem i Twój blog jest dla mnie ogromną pomocą. Cieszę się, że jesteś. 😉 Dziękuję <3