What Do You Want For Christmas?

Coraz bliżej święta, coraz bliżej Święta… 😉 Jak wspominałam już nieraz, uwielbiam przedświąteczny czas. Jestem tym typem osoby, której nie przeszkadzają świateczne dekoracje na witrynach sklepowych pojawiające się już w listopadzie, ani wiecznie żywe hity „wałkowane” wszędzie dookoła. W przedszkolu o Świętach również zaczynamy myśleć na długo przed początkiem grudnia, planując różne eventy i wyjątkowe lekcje poświęcone tej tematyce. Dlatego dziś mam dla Was kolejną porcję materiałów, tym razem nawiązujących do świątecznych hitów (również wiecznie żywych ;)) Super Simple Learning: What Do You Want For Christmas i Santa’s On His Way!

1. Karty (do gry w memory/BINGO/do prezentacji)
Na pierwszy ogień karty w formie prezentów z zabawkami w środku, do których stworzenia wykorzystałam obrazki swojego autorstwa (!) – jak Wam się podobają? Ja jestem z nich bardzo dumna (i myślę, że samolot wygląda, jak samolot, wbrew opinii mojego męża, który pomylił go z rybą… ;)).
Wykorzystać je możecie do gry w memory – polecam wydrukować w większym formacie, np. dwie karty na A4, wówczas mogą posłużyć również do prezentacji słownictwa), lub w BINGO, do którego plansze znajdziecie poniżej.
Chcecie, by były jeszcze piękniejsze i żeby nic nie prześwitywało? Skorzystajcie z przygotowanych przeze mnie obrazków, do wydrukowania na drugiej stronie w formie tła:

2. Plansze do BINGO
To taka „odpimpowana” wersja mojego starego, świątecznego BINGO z zabawkami, ale też w nieco bardziej okrojonej wersji – tamtą wykorzystywałam jeszcze, jak pracowałam w szkole. 
Za jej plus zdecydowanie uważam kolorowe obrazki (a to, że są moje już w ogóle nadaje im wyjątkowego charakteru!) ale również to, że pojawiają się w nich wszystkie słówka z obydwóch piosenek SSS (plus kilka dodatkowych)
3. What’s inside? – materiały dodatkowe
A na koniec materiały, które przydadzą Wam się do stworzenia np. plakatu lub gry-zgadywanki :).
Przydadzą Wam się „puste” prezenty, które możecie wypełnić, czym tylko chcecie – dowolnymi obrazkami (także stworzonymi lub pokolorwanymi przez dzieci) lub napisami (dla starszych uczniów), oraz klapki, które możecie dokleić tak, by nie od razu było widać co znajduje się w środku!
Prezenty możecie wydrukować na A4 lub w większym formacie, przykleić je do brystolu i razem z pomocą dzieci stworzyć wspólny plakat.

Możecie też wykorzystać moje gotowe prezenty, z zabawkami w środku:

 

No to jak? Przyda się? Bierzcie i korzystajcie! 

 • Anonimowy

  Ekstra są!

 • Anonimowy

  Też myślę o wykorzystaniu w tym roku piosenki "What do you want for christmas?", stworzyłam dla przedszkolaków nietypową kartę – kolorowankę-przesuwankę. Na szablonie skarpety nacięłam w dwóch miejscach oraz stworzyłam paski z obrazkami zabawek, by mogły sobie dowolnie przesuwać, co chciałyby dostać. To będzie dla nich taki mały upominek. Twoje materiały jak zwykle rewelacja. Pozdrawiam Ela

 • Super pomysł 🙂 A a propos zabawek w skarpecie, polecam też zabawę z zeszłorocznego wpisu na blogu: https://www.fullofideas.pl/2015/12/swiateczne-skarpety-i-wieniec

 • Cudowne:) Chwilowo muszę wstrzymać się z drukowaniem i przyznam szczerze, że nie ułatwiasz mi tego:)

 • Super są te karty. Przydadzą się na pewno na zajęciach i już wiem, że dzieci będą zachwycone. Pozdrawiam 🙂

  • Dziękuję, mam nadzieję, że tak właśnie będzie! 🙂