The best Christmas songs ever (update)

Witajcie! Dziś krótko, ale treściwie. Kiedyś już było, ale będzie raz jeszcze – o najlepszych piosenkach świątecznych dla dzieci. Ich po prostu nie może zabraknąć na Waszych zajęciach :).

Muszę zacząć od Super Simple Songs, jednak od razu mówię – dobrze się zastanówcie które z nich chcecie wprowadzić, bo świetnych świątecznych propozycji z każdym rokiem przybywa! Moim zdaniem te z płyty „SSS Christmas” najbardziej warte uwagi to:


1. What Do You Want For Christmas?


Piosenka idealna na początek grudnia. U mnie pojawia się jeszcze przed Mikołajkami, a tu (klik) znajdziecie materiały, które mogą przydać Wam się przy jej wprowadzaniu :). Nowsza wersja  – Santa’s On His Way też daje radę, jednak gdybym miała wybierać, zdecydowanie polecam tę pierwszą.

Następna propozycja to 2 w 1, jeżeli zdecydujecie się na wprowadzenie tej pierwszej, nie możecie pominąć drugiej – one są nierozłączne! 🙂


2. Hello, Reindeer & Goodbye, SnowmanTe piosenki możecie śpiewać przez cały grudzień i to nawet kilka lat z rzędu i gwarantuję, że nie znudzą się Waszym uczniom (sprawdzone!). Zresztą mnie samą wprowadzają w cudowny, przedświąteczny nastrój. Kochają je zarówno 2-, jak i 5-latki, bo są po prostu THE BEST! ❤

3. Santa, Where Are You?

Nie wiem do końca co takiego jest w tej piosence, ale dzieci bardzo ją lubią. To chyba ta melodia i możliwości, jakie daje – można ją super odegrać, a do tego połączyć z grą „Where is Santa” :). O mojej wersji przeczytacie w tym wpisie (klik).
3. Ten Little Elves 
Bardzo lubię piosenki z serii Ten Little... Są proste i można fajnie się przy nich bawić, a do tego tworzyć własne wersje na tę melodię. Ta świąteczna propozycja SSL podoba mi się, bo jest zabawna i wprowadza ciekawe słownictwo! A na blogu do pobrania 10 uroczych elfów (klik).

Nie zdzwicie się, ale na mojej liście nie znajdziecie (tym razem!) Little Snowflake. Nie, nie dlatego, że nie uważam, że jest cudowna, wzruszająca i idealna na występy przed rodzicami, ale moim zdaniem jest bardziej zimowa, niż świąteczna i na nią jeszcze przyjdzie czas (choć oczywiście zdarzyło mi się wprowadzać ją w okresie przedświątecznym).


5. 9 Little Reindeer
To już propozycja z kanału The Kiboomers, i to całkiem świeża. Moim zdaniem idealna, jeżeli w planach macie wprowadzenie wcale nieprostej piosenki o Rudolphie – ta może być wprowadzneiem do tego całego, reniferowego tematu ;).

To skoro już o Rudolphie mowa…


6. Rudolph, The Red-Nosed Reindeer


To  moja zdecydowanie ulubiona wersja, której sama uwielbiam słuchać, także poza zajęciami. Ten teledysk wywołuje też spore emocje wśród dzieci, zwłaszcza płci żeńskiej.
7. The Reindeer Pokey
Także tej piosenki NIE MOŻECIE pominąć – jest to, moim zdaniem, nie tylko jedna z fajnejszych piosenek świątecznych, ale także najfajniejsza wersja Hokey Pokey ever! W zeszłym roku przygotowałam do niej materiały – do pobrania stąd (klik).
8. Ring The Bells
W tej pisoence podoba mi się wszystko – melodia i słowa, które dają naprawdę dużo możwliości! Jeżeli nie znacie, koniecznie posłuchajcie. Jestem pewna, że wpadnie Wam w ucho :).

No dobra, to jeszcze jedna dzwoneczkowa piosenka. Tym razem od Maple Leaf Learning:

9. Ring The Bell
Też wpada w ucho, do tego możecie przy okazji Świąt przypomnieć sobie słownictwo, związane z częściami ciała. Myślę, że to idealna propozycja na świąteczną rozgrzewkę! 🙂

A na koniec…

10. I’m A Dancing Christmas Tree
To jedna z pierwszych świątecznych piosenek, które wykorzystywałam na swoich zajęciach. Zatem może po prostu mam do niej sentyment, ale bardzo lubię wprowadzać ją na zajęciach, szczególnie z 3-latkami :).

❅ ❅ ❅

Wszystkie te piosenki znajdziecie na mojej świątecznej playliście:
To jak? Zgadzacie się ze mną, co dotych wyborów, czy niekoniecznie? 😉

 • Ja bym dodała Snowflake – Super Simple Songs. Niby nie świąteczna, ale moje dzieci bez niej nie wyobrażają sobie świątecznych tematów. A ja słuchając jej wzruszam się niemiłosiernie :).

 • Uwielbiam 2,3,4 🙂 <3

 • tyle cudownych pomysłów a ja nie umiem się zdecydować 😉

 • Piosenki świetne! idealne na moje pierwsze przedszkolne święta 🙂
  Ale mam pytanie, chcę przygotować moją grupę 6latków na konkurs piosenki angielskiej (tematyka świąteczna). I właśnie się zastanawiam, jaka piosenka byłaby najlepsza? Nie za łatwa, ale tez nie za trudna… nie umiem nic znaleźć sensownego… czy masz może jakiś pomysł?
  Pozdrawiam ciepło!

 • Anonimowy

  Świetna lista, zastanawiam się, którą poleciłabyś dla najmłodszych dzieci? 🙂

  • Na pewno "Hello, Reindeer", "Goodbye, Snowman" i I'm a dancing Christmas tree (tę ostatnią wprowadzam w grupach 3-latków +, chyba że 2-latki już też fajnie pracują ruchowo) 🙂

 • Anonimowy

  Dziękuję za top ten:)już wybrałam i mam nadzieję, że dzieciom spodobają się równie jak mi.Mam jeszcze pytanie, czy wprowadzając piosenki korzystasz również z obrazu – laptop lub rzutnik? Teledyski są świetne i zastanawiam się czy wprowadzić rzutnik na zajęciach? Mam lekcje z dziećmi w wieku 4-6 lat.Pozdrawiam

  • Przy wprowadzaniu nigdy. Piosenek zawsze najpierw się uczymy przy wykorzystaniu audio jedynie, do każdej dodaje oczywiście jakieś ruchy, słownictwo przerabiamy na flashcards (jeżeli jest taka potrzeba – są piosenki, które nie wymagają pre-teachingu), a jak już piosenka jest opanowana (czasem, nie do każdej) oglądamy teledysk jako podsumowanie/utrwalenie :).

 • bg

  Może nie powinnam tu pisać, ale chciałabym prosić o pomoc w odszukaniu tła do materiałów typu memory? Wiem, że miała Pani wiele printables z gotowymi tłami do druku. Byłabym ogromnie wdzięczna

  • Wystarczy wpisać w Google, np. Christmas pattern lub jakikolwiek inny tematycznie wzór i wyszukać dostępne obrazy 🙂