Przebierz bałwana!

dress up the snowman, przebierz bałwana, Head Full of Ideas, angielski dla dzieci, blog dla nauczycieli, karnawał, zima, bałwan, snowman, carnival

Co tu dużo mówić… Po prostu, przebierz bałwana! 😉

Jakiś czas temu, zastanawiałam się co ciekawego przygotować dla dzieci na karnawał… i sama już nie wiem jak, ale nagle mnie olśniło! Za oknem piękna zima, dzieci zafiksowane na lepieniu bałwanów, o których nota bene rozmawiamy już od grudnia… Czemu by tego nie wykorzystać? I tak, od jakiegoś czasu przebieramy bałwana. Zamiast garnka dzieci mają do wyboru indiańskie pióropusz, kowbojski kapelusz, kask astronauty i wiele wiele innych gadżetów.

Podoba Ci się? Wszystko, co niezbędne, można pobrać STĄD / download HERE.

Przy tej okazji, super sprawdzą się też metalowa tacka i samoprzylepne magnesy lub taśma magnetyczna. Dzięki nim stworzycie mini tablicę, do której dzieci będą przyczepiały bałwana i różne przebrania:
W folderze do pobrania znajdziecie też przygotowaną przeze mnie już jakiś czas temu, a teraz nieco zmodyfiokowaną kartę pracy. Pozwólcie dzieciom zadecydować które z przebrań najbardziej im się spodobało, a następnie poproście by dokończyły bałwana:
Dodatkowo, do pobrania są nie tylko anglo-, ale także francusko-, hiszpańsko- i niemieckojęzyczne karty wyrazowe :). Dzięki czemu zabawa staje się uniwersalna – do wykorzystania na różnych zajęciach językowych!
Jak Wam się podoba? Czy też Wam się wydaje, że pomysł jest nieco szalony? Ciekawe jak spodoba się moim przedszkolakom. Kolejne „testy” już jutro :).

 • Genialny pomysł! 😉

 • Świetny pomysł! Tematyka zimy utrzymana i dodatkowo przebieraanki,to dla maluchów pełne podekscytowanie 🙂

 • Super! <3

 • Super, myślę że im bardziej szalony pomysł tym bardziej podoba się dzieciom 😉 W sumie mój ośmioletni uczeń wpadł na podobny pomysł ostatnio, gdy rysowaliśmy bałwana i opisywaliśmy go, wymyślił kilka własnych wersji. Tylko że w jego wersjach był bałwan biznesmen, bałwan cowboy, bałwan ninja i bałwan…diler cukierków (nie mam pojęcia skąd dzieci biorą takie pomysły ) xD

  • O no właśnie miałam Was podpytać za kogo by tu jeszcze przebrać tego bałwana 😉 Dzięki!!!

   P.S. Diler cukierków… myślę, że u nas by się przyjęło, bo w naszym przedszkolu nie jada się słodyczy 🙂

 • Anonimowy

  Wykorzystałam na zajęciach – dzieciaki były zauroczone. Dorobiłam inne opcje – Loda Vadera (maska i przód stroju oraz czerwony miecz), Yodę (uszy i miecz zielony), strażaka (hełm i gaśnica), pielęgniarkę (czepek i strzykawka), detektywa (lupa i kapelusz), magika (kapelusz z uszami królika i różdżka), kucharza (czapa i chochla), spidermana (maska i sieć). Syn kazał mi jeszcze dorobić łuk dla indianina i druty z kłębkiem wełny dla babci. Jaram się i nie mogę przestać 😉 Dziękuję za inspirację. W razie czego służę plikami 😉

  • Super! 🙂 właśnie też myślałam o Lordzie Vaderze, ale Jodę pominęłam, a to świetny pomysł z tymi uszami 😉

   Druty dla Babci – I love it!

  • To ja poproszę o pliki z innymi przebraniami 🙂 a Tobie Marysiu dziękuję za kolejny fantastyczny pomysł na zajęcia 🙂 Asia

 • Anonimowy

  jak wygląda przebieg zabawy Dress up the snowman ??

  • Anonimowy

   A wyobraźnia nic Ci nie podsuwa? 🙂

 • skąd bierzesz te magnesiki ? przeglądam allegro i nie mogę znaleźć ? 🙁

  • Ja swoje kupiłam już dawano i widziałam, że teraz nie są już za bardzo dostępne… ale równie dobrze sprawdzi się samoprzylepna taśma magnetyczna, a ją zdobyć jest zdecydowanie łatwiej :).