Frozen Emotions (English & French)

„Kraina Lodu” (Frozen) jest dziś hitem na miarę „Króla Lwa” w latach 90. Na tegorocznym balu karnawałowym było co najmniej dziesięć Elz i tego spektakularnego wyniku nie pobili ani Spidermenowie ani nawet Lordowie Vadarzy. Dlatego czuję, że dzisiejsze materiały wywołają wsród Waszych uczniów, szczególnie płci żeńskiej, niemałe emocje :).

Poniżej znajdziecie link do kart obrazkowych w dwóch wersjach – angielsko- i francuskojęzycznej (do wykorzystania jako flashcards lub karty do gry) oraz plansze do BINGO z postaciami z „Krainy Lodu”. Przećwiczycie dzięki nim słownictwo związane z emocjami i uczuciami.
Materiały powstały przy wykorzystaniu clipartów, które znalazałam na stronie www.disneyclips.com. Po drugiej stronie możecie wydrukować z kolei fajne, Frozenowe tło – do pobrania stąd :).
Flashcards:
Wszystkie znajdziecie TU / download HERE.

BINGO:
Do pobrania TU / download HERE.Jak Wam się podoba? Już czujecie to Frozenowe szaleństwo? Ja tak, ale zapewne materiały wykorzystam dopiero za tydzień – jeżeli Wam uda się wcześniej, koniecznie podzielcie się wrażeniami :).

 • Haha sama się przebierałam za Elsę w to Halloween 🙂 A karty są super, teraz tylko muszę poczekać na lekcję o emocjach 🙂

 • jutro u mnie bal karnawałowy i połowa dziewczyn będzie Elzą (Elzami?) 😉 zastanawiam się czy pasuje mi na taki bal wyskoczyć w więźniarskim pasiaku – co myślisz? 😀
  pomysł świetny! aż mi szkoda, że temat mam już za sobą, ale moje dzieciaki chyba też były zadowolone, bo emocje były pokazane na Minionkach 🙂

  • Będziesz miała na pewno oryginalny strój! 😉 Ja bylam dość nowoczesną księżniczką na tegorocznym balu… nie Elzą 😛

 • super pomysł! na pewno dziewczynki na lekcjach są zachwycone! a jak chłopcy? 🙂

  • Przeżyją to jakoś 😉 Chyba przygotuję te karty też w wersji francuskojęzycznej 😉

  • Anonimowy

   no właśnie, u mnie ciężko z tematem Frozen u chłopców.. Zdecydowanie wolą STAR WARS albo potwory 😀 wydaje mi się że słownictwo trochę za trudne dla mniejszych dzieci :/

  • Wszystko zależy od grupy. Z młodszymi dziećmi nie wprowadzam wszystkiego, ale też nie gram z nimi jeszcze w BINGO w ogóle :). Ale u 5-latków super – bardzo się spodobało. Mamy ten temat już za sobą, wiec większość słów znają. Trzeba jakoś podnosić poprzeczkę 😉 ale też mamy zajęcia 5 razy w tygodniu i dla większości 5-latków to już 3ci taki rok – to też ma spory wpływ na to jak i z czym sobie radzą.

  • merci za wersję francuskojęzyczną 🙂 zazdroszczę maluchom, że tak często mają zajęcia i na dodatek takie ciekawe!

 • Pomysł bomba! <3 Może jakaś jeszcze lekcja z tym motywem? ^.^

 • Anonimowy

  Jak grac w Bingo?

  • Drukujesz dla każdego gracza planszę, a zestaw kart tylko dla siebie, tzn jeden :). Dodatkowo dzieci dostają nakrętki – każdy tyle, ile obrazków na planszy (tu – 4). Karty rozkładasz na podłodze/stole obrazkami do dołu. Gracze po kolei je odkrywają (może robić to też nauczyciel). Jeżeli ktoś na swojej planszy ma obrazek taki, jak widnieje na karcie, zakrywa go nakrętką. Jak ktoś zakryje wszystkie obrazki, krzyczy BINGO! Ale to nie oznacza, że trzeba kończyć grę. U mnie wszyscy zawsze są wygrani, ponieważ grę kontynuujemy do czasu odkrycia wszystkich kart.