10 najlepszych zimowych piosenek dla dzieci

Zima, zima, zima, pada, pada śnieg… Lubię tę porę roku, pod warunkiem, że nie trwa zbyt długo. Ale tegoroczna dopiero sie zaczęła, więc nie zdążyła jeszcze nikomu zajść za skórę :). Za to aura za oknem zachęca do wprowadzenia zimowego klimatu także na zajęciach. Jak? Oczywiście za pomocą piosenek!

Nie może zabraknąć klasyków (I’m a Little Snowman, Little Snowflake) z repertuaru Super Simple Songs, ale porządną konkurencję zaczynają stanowić także piosenki z kanały The Kiboomers.
Twórcy Kiboomu Kids Songs wykorzystują klasyczne melodie, ale dodają do nich nowe, oryginalne, a zarazem proste słowa, czyniąc je przystępnymi dla małych uczniów. Znajdziecie u nich sporo wartych uwagi utwórów, a repertuar, także zimowy, wciąż się rozsrasta! 🙂
1. Snowflakes, snowflakes
2. 5 Snowmen Song
3. Mittens Song

* Moje pomysły zainspirowane tą właśnie piosenką poznacie na najbliższym szkoleniu – 23.01 🙂
5. I’m a Little Snowman Song

4. Na kanale The Kiboomers  znajdziecie nawet piosenkę na Groundhog Day! ♡

6. i uroczą wersję Skidemarink – idealną na Dzień Babci i Dziadka! 🙂
W zimowy klimat super wpasują się też poniższe piosenki z kanału Maple Leaf Learning:
7. Kolejna, ale również oryginalna The Snowman Song
9. Counting Snowflakes
oraz
10. The Penguin Dance z kanału Pink Fong

 • ale super jest ta piosenka o pingwinkach! 🙂 nie znałam tego kanału
  u mnie teraz wielkie przygotowania do Dnia Dziadków – Skidamarink było hitem w tamtym roku i w grupach 3- i 4-latków dalej postawiłam na tę piosenkę a 5-,6-latki śpiewają "I love You" The Kiboomers ♥ panie w grupach są zachwycone tym utworem i same proszą o transkrypcję, bo też chcą śpiewać 😉

  • Nie dziwię się – sama też uwielbiam śpiewać te piosenki 😉

   Skidemarink to szał absolutny, mimo że piosenka jest w sumie spokojna. Ale ta wersja The Kiboomers jest oryginalna przez to, że w nieco szybszym tempie i to mi się podoba!

 • Anonimowy

  Bardzo trafny dobór piosenek dla maluchów. Dziękuję za podpwiedź.

 • Marysiu, gdzie jest jakiś timetable Twoich szkoleń? wiem, ze przegapiłam ostatni Wrocław, i z niecierpliwością czekam na następny!

  • Niestety ze względu na ciążę nie będę prowadziła szkoleń przez jakiś czas (ale na pewno nie w ogóle! Jeszcze do nich wrócę, tylko zapewne dopiero w nowym roku szkolnym :)). O wszystkich planach będę dawała znać.