Ten Little Elves

W tym roku królują elfy. Zaczęło się niewinnie – od kupienia sweterka, potem doszła jeszcze czapka… Z koleżanką robiłyśmy świąteczną dekorację do pracy – miał być Mikołaj, wyszedł elf… A wyszedł tak uroczy, że postanowiłam przerzucić go na grafikę! I w ten oto sposób powstały karty do piosenki Ten Little Elves. Jednej z (Christmas) Super Simple Songs oczywiście :).

Bardzo lubię tę piosenkę. Wprowadzałam ją w zeszłych latach, a następnie wykorzystywałam podczas świątecznych zajęć – szukaliśmy ukrytych w sali (10) elfów i była to jedna z aktywności, które najbardziej podobały się dzieciom. Możecie w ten sposób wykorzystać powyższe karty.
A jeżeli dość już macie SSS, zajrzyjcie na kanał The Kiboomers na youtubie. Znajdziecie tam wesołą piosenkę o pięciu elfach, przeróbkę Five Little Monkeys :).
***
Chcecie więcej? Zapraszam Was już 5.12. Wówczas pojawi się mój wpis w ramach akcji Blogowanie pod Jemiołą, którą rozpoczynamy z kulturowo-językowymi już 1 grudnia! 
Będziecie mieli okazję zobaczyć jak blogerzy piszący o różnych krajach i językach przygotowują się do świąt! Przez 24 dni grudnia pojawiać się będą wpisy o tematyce okołoświątecznej na kolejnych blogach. Jesteście ciekawi gdzie i kiedy będziecie mogli je przeczytać? Zapoznajcie się naszym kalndarzem adwentowym.

Każde okienko to jeden wpis – kulturowy, kulinarny, językowy… Pierwsze (wystarczy, że na nie klikniecie!) otworzy się już w najbliższy wtorek. Stay tuned! 🙂

 • ola

  super pomoce 🙂 widziałam na instagramie, że karty te miały piękną zieloną grafikę na odwrocie można wiedzieć skąd?

  • To jakaś świąteczna tapeta z Google 🙂 wyszukałam ją, wpisując "Christmas pattern" 🙂

 • ola

  super dziekuje 🙂 czekam z niecierpliwością na bałwankowe flashcards 🙂

 • jak moge pobrac te elfy? 🙂

  • Wystarczy kliknąć na nie prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "zapisz jako"

 • Anonimowy

  rewelacja 🙂 a jakim formacie są one wydrukowane bo na instagramie takie jakieś duże się wydaję?

 • Dziekuje Marysiu:) pozdrawiam Cie serdecznie 🙂 i szczerze zazdroszcze Ci Twojej kreatywnosci!!!

 • Ojana

  Serdeczne dzięki za inspirację – często się posiłkuję Twoimi pomysłami! Thank you very much 🙂